Bizi takip etmeyi unutmayın. >>>
AntiSiyonizm Gazetesi
* = doldurulması zorunludur

İhsan Şenocak hocayı hepiniz tanıyorsunuzdur. Konuşmaları gayet ehli sünnet inancına uyan bir hoca olarak biliniyor. Çoğu islami topluluklar, gençlik hareketleri tarafından söyledikleri dinlenen bir hocamız. Tam olarak nereye yakın olduğu bilinmemesindendir belkide hepsi tarafından sevilmesi.

Neyse İhsan Şenocak hoca, Abdülaziz Bayındır gibi “Allah gaybı (geleceği) bilemez.” diye saçma sapan konuşmaları olan bir adamın papazlara “ekselans” demesine karşı herhangi bir tepki göstermemişti. En azından bir tepki gösterebilirdi değilmi Allah hakkındaki bu çirkin yakıştırmalara karşı.

Başka örneklerde verelim örneğin, Recep Tayyip Erdoğan’ın papaya “kutsiyetpenahları” demesinede bir tepki niteliğinde bir açıklamada bulunmamıştı. Nede olsa adam Cumhurbaşkanı değil mi? Belkide böylesi bir gücü eleştirmekten korkmuştur.

Başbakan Ahmet Davutoğlu faiz için “Allah bereket versin, Allah sayısını arttırsın.” gibi müslümana yakışmayan laflar söylerken neden hiç ses çıkarmadı? Korktuğundan mı?

Geçtiğimiz dönemde Saadet Partisi gençlik kollarının kampında bir pankart vardı. Pankartta Humeyni’nin bir sözü var. “Savaş meydanında sayıca az olmaktan korkmayın, şehit olmaktan korkmayın, insanın gaye ve inancı ne kadar büyük ve azametli olursa, o miktarda zahmet ve zorluğa da katlanması gerekir.”

İşte bu pankart ile ilgili İhsan Şenocak “Müslüman gençliğin yaz kamplarına sahabeye söven Humeyni’nin posterini asanlar katiline hayran bir nesil yetiştirmek için çırpınıyor” demiş. Bu pankarttaki söz islama uymayan yanlış bir sözmü? Hayır. Tepkisinin sebebi Humeyni’nin Şii olması.

Papaya, papaza, yahudiye yaranmak için onları övenlere laf söz yok ki bunlar kafirdir. Şii bir müslümanın doğru bir sözü için omuzlarında yükseldiği, bu milletin içinde islam birliğini savunan tek topluluk olan milli görüşçüler hakkında iftiralarda bulunması böyle bir hocaya yakışıyor mu? Tamam kabul ediyoruz Şia müslüman olsada sapık inançları vardır. Ama günümüz dünyasındaki müslümanların asıl düşmanı Şia değil, siyonizm ve hristiyan dünyasıdır. Asıl düşmana methiyeler düzenler asıl katiline hayran bir nesil yetiştirmek istiyor. Ama İhsan Şenocak hocanın bunlara söylecek iki kelime sözünün olmaması neden? İşte bu hareketlerin sebebini gücün yanında olarak popüler olma ve güç elde etme çabaları olarak görüyorum.