Bizi takip etmeyi unutmayın. >>>
AntiSiyonizm Gazetesi
* = doldurulması zorunludur

Ülkemizde büyüklü küçüklü bir çok cemaat var. Cemaatlerimizde toplum nazarında fikirleri, söylemleri, kararları dikkatle takip edilip gösterdiği yolda binleri hatta milyonları sürükleyen hocalarımız var. Seçim zamanında bu hocaların gönüllerini alınıp binlerce oyu çantada keklik bilen siyasi partilerimiz var.

Kasım 2015 seçimlerinde bir cemaatin çok tanınmış hocalarından birtanesinin seçimden çok kısa bir zaman önce bir videosu yayınlandı. Yolsuzlukları, islama aykırı yönetimi islami bir cemaat destekler mi? Tabiki hayır. Bu hocamızda çıkıp AKP’ye oy vereceğiz diyemiyor haklı olarak. Peki ne diyor? “Bizde Milli Görüşçüyüz. AKP’ye oy vermemiz söz konusu değil. Fakat bu seçimde Başbakanı (Ahmet Davutoğlu’nu kast ederek.) destekleme kararı aldık.” Kısacası oylarımız AKP’ye değil, Davutoğlu’na diyor.

Bir müslüman bu oyunu anlamayacak kadar ahmak olamaz. AKP islami parti diye bütün seçimlerde oy topla. İslamın malesef çok uzağında olan bu partinin yolsuzlukları gün yüzüne çıkınca, oyumuz ona değil başbakana diyene inan, git mühürü yine AKP ambleminin altına bas.

Desteklediğiniz Davutoğlu seçimi kazandı. Seçimden sonra daha 1 sene geçmeden görevden el çektirildi. Bunun sonucunda;

  1. Mademki Davutoğlu’na oy verip Başbakan olarak seçtin, senin seçtiğin Başbakan’ın görevden el çektirilmesi halkın iradesine müdahale değil midir?
    Evet, bal gibi müdahaledir.
  2. Mademki Davutoğlu’na oy verdin, neden şimdi Başbakan Binali Yıldırım?
    Saadet’e verilen oylar CHP’ye yarıyor diyen aklı yarımların Davutoğlu’na verdiği oylar Binali’ye gittide ondan.
  3. Oyunu kullanırken AKP değilde Ahmet hocaya veriyorum diyen hocamız, yine seçim olsa oyunu AKP’ye değil Binali’ye veriyoruz diyebilir mi?
    Evet der. Neden? Siyaset yapmıyoruz diyerek siyasetten uzak kalmaları neticesinde, siyasi planlara alet oldukları için. Bu en iyi ihtimal. Kötü ihtimal olarak AKP’nin başında kim olursa olsun reklam yaparak oy toplama gibi bir faaliyeti hocalarımıza zaten yakıştırmıyoruz.

Sonuç: Ahmet hocaya veriyorum diye verdiğiniz oylar, Binali’ye gitti. Ahmet hocaya diye hocalarımızın topladığı oylar Binali’ye gitti. Geçmiş olsun. Kandırıldınız.