Bizi takip etmeyi unutmayın. >>>
AntiSiyonizm Gazetesi
* = doldurulması zorunludur

Üniversite sınav sonuçlarından sonra ÖSYM yerleştirme sonuçlarıda açıklandı. Herkese yerleştiği üniversite ve bölümün hayırlı olmasını diliyorum. Kazanamayanlarında daha sonraki sınavlarında kazanıp yerleşmelerini temenni ediyorum. Bu yazım ne kadar üniversite öğrenciliğine yeni adım atmış olanlara yönelikmiş gibi görünsede, hali hazırdaki lise ve üniversite öğrencilerine ve yetişkinlerimizi de kapsamaktadır.

Üniversite haytınız boyunca birçok cemaat ile karşılacaşacaksınız. Benim tecrübelerime dayanarak söylüyorum yüzde doksanının siyonizm  karşıtlığı söylemde kalıyor. Evet lafa geldimi hepsi dinine bağlı. Ama hiçbiri hükümetin uygulamalarını dini yönden eleştiremiyorlar. Hepsi CHP’ye bakarak AKP’nin uygulamalarını belkide çıkarları için eleştiremiyor. Bazıları “Biz Milli Görüşçüyüz, AKP’ye oy vermemiz söz konusu değil, biz başbakana oy veriyoruz.” diyerek seçtikleri başbakan görevden el çektirildi ve onların oyuyla başbakan şu anda bir başkası. İşte bunlar siyasette siyonizmin oyununa geliyorlar.

Sonuç olarak hiç bir cemaat sizi siyasi yönden geliştiremiyor. Sohbetleri varsa iyi hocaların sohbetlerine gidin. Dini eğitim yönünden size çok şey katabilir. Fakat sadece orada öğrendiklerinizle kalırsanız, siyonizmin oyununu çözerim vs gibi komik düşünceler içine girmeyin. FETÖ cemaatininde önceden islami gözükmeye çalışıp gençleri kandırdığını unutmayın. FETÖ cemaatindeki gençler meğer siyonizmin Türkiye’deki bir numaralı askeri olduklarını çok geç fark etti. Sizde cemmatlerin oyuncağı olmayın.

Ek olarak cemaatler diğer cemaatleri sevmezler. Ümmet bilince olmuyor bu cemmatlerde.

Size önerim, okula bile kayıt olmadan önce şehre gelir gelmez hemen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) şubesine gidin. Onlar sizinle okul kayıdı konusunda zaten yardımcı olup şehri tanıtırlar.

Asıl konu, öğrencilik hayatınızda AGD teşkilatlarına katılıp, okuyan gençliğin kendini yetiştirebileceği tek teşkilatla tanışın. AGD teşkilatlarında gençler yöneticilik, teşkilat ve iletişim tecrübeleri kazanıyor. Bunlar islami kurallar çerçevesinde tabiki. İslami teşkilat nasıl olur görmeyen, siyonizme karşı mücadelenin kişisel değil teşkilat ile olması gerektiğini tecrübe ederek görmeyen müslüman genç olmasın.

Benim sınıftaki arkadaşlarından daha samimi olduğum arkadaşlarım vardı teşkilatta. Geriye dönüp baktığımda neden ilk sene katılmamışım diyorum. Sizde pişman olmamak için ilk seneden AGD’nin kapısını çalın.