Bizi takip etmeyi unutmayın. >>>
AntiSiyonizm Gazetesi
* = doldurulması zorunludur

Bugün, malum konumuz olan siyonizm ile ilgili güncel konulara girmeyip tarihte yaşananlar hakkında yazı yazmak istiyorum. Siyonizm bugün var evet ama 14. 15. yüzyılda yokmuydu? Evet vardı, varsa hangi alanlarda ne gibi planları vardı? Bugünkü kadar net olmasada tarih içerisinde bunlara bir pencereden bakalım.

Dünya’nın yuvarlak olduğu her ne kadar islam alimleri tarafından 14. 15. yüzyıllarda biliniyor olsada, bu görüş avrupada hiç kabul görmüyor, Dünya’nın tepsi gibi düz olduğu görüşü hakimdi.

Kristof Kolomb Dünya’nın düz olduğu görüşünü kabul etmiyordu ki, İspanya’dan sürekli batıya gidilirse Hindistan’a ulaşılabileceğine inanıyordu. İspanya’dan yola çıkarak Hindistana ulaşıp oranın zenginliklerini ele geçirmek gibi bir düşüncesi vardı. Haliyle o günlerde gemiler motorlu değil, yelkenle ve kürekle çok hızlı sayılamayacak bir hızla ilerliyordu. Kolomb’un bu amacına ulaşmak için maddi desteğe ihtiyacı vardı ve bunun için İspanya Kralına gitti.

Kolomb, Kraldan beklediği desteği görünce, hazırlıklarını yapıp İspanya’dan batıya doğru sefere çıktı. Bir süre sonra karaya ulaşan Kolomb, bu karanın aslında Amerika kıtası olduğundan habersiz olduğundan burayı Hindistan zanneder. Kolomb burada planladığı zenginlikleri bulamamıştır ve geri tekrar İspanya’ya döner.

Eli boş olarak İspanya’ya dönen Kolomb’u göre İspanya Kralı Ferdinand, kandırıldığını düşünür ve bütün yahudileri ülkeden kovar.

Buraya kadar baktığımızda, Kolomb aslında yüksek eğitime sahip birisidir. Latince yi çok iyi bilir. İspanyolcayı zaten saymıyorum. Yunanca olarak sırlarını yazmıştır ve seferde aldığı notların arasında İtalyanca notlar vardır. Yani anlaşılıyorki Kolomb o sıralar üst tabakadan birisiydi.

İkincisi, Kolomb’a kızan Kral yahudileri ülkeden kovduğuna göre Kolomb’da bir yahudi. ABD’li Akademisyen ve dil profesörü Estelle Irizarry yaptığı araştırmalar sonucunda Kolomb’un yahudi olabileceği sonucuna varmış. Ayrıca Kolomb’un yahudi olduğunu aslında sakladığını belirtmiş.

Şimdi sonuç olarak bir analiz yapalım. Kolomb İspanya kralının emrinde çalışan ve koloniler ele geçirip sömüren bir kaşifti. Siyonizm’in daha bu yıllarda bile başkalarının haklarını ele geçirip onları sömürmek gibi bir amacı vardı.

Kolomb’un aslında yahudi olduğunu saklaması zaten gizli amaçlarının olduğu yönünde bizlere fikir verebiliyor. Siyonist görüşleri olmayan bir yahudi sizce dinini neden saklar?

Kral Ferdinand’ın Kolomb’un yahudi olduğunu bilerek, yahudileri ülkeden kovuyor. Kral’ın Kolomb’un yahudi olduğunu nereden bildiğide ayrıca merak konusu.

Ülkeden kovulan yahudilere Osmanlı  sahip çıkarak başta Selanik, Edirne ve İstanbul olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerine yerleştirmiştir. Yahudilerin kimliklerini saklama eğilimi olduğunu düşünürsek o günlerden bu günlere kadar kimliklerini saklayarak gelen birçok kripto yahudi şu an ülkemizde olabilir.